Sptkanie opłatkowe 2017 r. - relacja
Dodane przez azawalich dnia 23.12.2017


Spotkanie Opłatkowe ostrołęckiej „Solidarności” oświatowej

/tekst: Joanna Popławska, zdjęcia: Grzegorz Żebrowski/


20 grudnia, w miłej i niezwykle rodzinnej atmosferze odbyło się spotkanie opłatkowe członków ostrołęckiej „Solidarności” oświatowej, którego organizatorem był Zarząd Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Ostrołęce. Spotkanie miało miejsce w pensjonacie "Wioletta". Nie zabrakło przedstawicieli instytucji kościelnych i oświatowych.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością proboszcz Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce ks. kan. Zdzisław Grzegorczyk. Wśród zaproszonych gości byli także pracownicy Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce z dyrektorem Michałem Giersem. Licznie przybyli dyrektorzy ostrołęckich i powiatowych szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz emerytowani członkowie Związku.

Kolędy w wykonaniu wokalistek Studia Piosenki Klubu „Oczko” Ostrołęckiego Centrum Kultury wprowadziły wszystkich zgromadzonych w magiczną atmosferę zbliżających się świąt. W dalszej części uczestnicy spotkania wysłuchali fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa. Następnie ks. kan. Zdzisław Grzegorczyk odmówił modlitwę i poświęcił opłatki, którymi obecni podzielili się, składając sobie bożonarodzeniowe życzenia. Zaproszeni goście skierowali wiele ciepłych słów do zebranych.

Jak przystało na spotkanie wigilijne, nie zabrakło też pysznego poczęstunku. Wśród tradycyjnych potraw na stole królowały: barszcz z uszkami, kapusta z grzybami, karp i kompot z suszu owocowego.

To spotkanie pokazało, co jest naprawdę ważne w życiu każdego z nas. To przede wszystkim — wrażliwość oraz szacunek i zrozumienie drugiego człowieka. Niewątpliwie Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, radości i przebaczania. To także pora refleksji i spotkań w gronie najbliższych i przyjaciół, którym jesteśmy winni swoją wdzięczność.

Więcej zdjęć w Galerii