IX OSTROŁĘCKI BIEG PAPIESKI
Dodane przez azawalich dnia 15.04.2023


IX OSTROŁĘCKI BIEG PAPIESKI

W Palmową Niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Ostrołęce IX Bieg Papieski. Organizatorem biegu był Uczniowski Klub Sportowy „CLAN” działający przy II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce.

Bieg na dystansie 3000 m był wspaniałą okazją do popularyzacji najprostszej formy ruchu, promowania zdrowego stylu życia i integracji międzypokoleniowej. Pokonując ten dystans można było oddać hołd wielkiemu Polakowi, Świętemu Janowi Pawłowi II, Patronowi Miasta Ostrołęki, w związku z przypadającą w tym roku 9. rocznicą jego kanonizacji (27.04.2014 r.) oraz 18. rocznicą śmierci (02.04.2005 r.). Bieg zgromadził na starcie ok. 200 uczestników. Wśród sponsorów imprezy był także Oddział w Ostrołęce NSZZ "Solidarność", który ufundował nagrody rzeczowe dla członków NSZZ "Solidarność", biorących udział w biegu.

Zdjęcie - Grzegorz Zawrotny.
Stoją od lewej: Jerzy Grabowski, Marianna Grabowska, Aleksander Zawalich - Przewodniczący Rady Oddziału w Ostrołęce NSZZ "Solidarność", Justyna Sokołowska, Anna Syguła, Elżbieta Kacprzyk i Joanna Popławska.