19.06.2019
Nawigacja
Strona główna
Biuro organizacji
Po co się zapisać?
Jak się zapisać?
Zasiłki stautowe
Zebrania Zarządu
Uroczystości
Nasze Koła
Władze organizacji
Wybory 2018, 2014, 2010
Odznaki związkowe
Zaprosili nas
Wycieczki
Galeria
Prawo
Linki
Kontakt
Szukaj
Archiwum
PORADY PRAWNE
Przykładowy regulamin ZFŚS
Śr. wynagrodzenia nauczycieli w powiecie 2009 - 2017
Moja emerytura-kalkulator ZUS
Kalkulator ZUS
Rozdział II monografii organizacji
Zwiastun publikacji
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 8
Najnowszy użytkownik: Paulina
Statystyka
statystyka
Spotkanie integracyjne 13.06.2019 r.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INTEGRACYJNE

Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO


Zapraszamy członków organizacji na spotkanie integracyjne 13 czerwca 2018 r. (czwartek) o godz. 17:00 do sali bankietowej "Zielony Zakątek" w Susku Starym k. Ostrołęki.

Wpisowe - 10 zł od członka organizacji, należy przekazać na rachunek bankowy (PKO BP S.A. Oddział w Ostrołęce 09 1020 3802 0000 1802 0039 5327) z dopiskiem "Integracja" do 10 czerwca br. Wpłata z podaniem imienia i nazwiska każdej z osób jest jednocześnie zgłoszeniem się na spotkanie. Można zgłosić także osobę towarzyszącą. Wpisowe od męża lub żony - 30 zł, od innej osoby - 65 zł.

W trakcie imprezy - muzyczna niespodzianka!!!


Aktualizacja. 8 czerwca br. 43 osoby dokonały wpłaty na spotkanie. Termin upływa w poniedziałek 10 czerwca.
Aktualizacja. 13 czerwca br. W terminie na spotkanie zapisały się 72 osoby
Zebranie zarządu 06.03.2019 r.

ZEBRANIE ZARZĄDU /6 marca 2019 roku/

W środę, 6 marca 2019 r. odbyło się kolejne w tej kadencji zebranie zarządu naszej organizacji związkowej. Obecni byli wszyscy członkowie zarządu. W trakcie zebrania przedstawiono sprawozdanie z działalności komisji za ostatni okres, a także:

- przyjęto w szeregi NSZZ "Solidarność" 5 nowych członków;
- podjęto uchwały budżetowe, m.in. zatwierdzono rachunek wyników i bilans za 2018 r. oraz przyjęto projekt budżetu organizacji na rok 2019.;
- znowelizowano uchwałę o ochronie związkowej, przewidzianej w art. 32 ust. 1 - 3 ustawy o związkach zawodowych, na kadencję 2018 - 2023;
- omówiono przygotowania do wycieczki związkowej w Sudety (23 - 28 lipca br.);
- podjęto uchwałę ws. wystąpienia do pracodawców objętych działalnością organizacji z wnioskiem o podniesienie płac w oświacie nie mniej niż 650 zł od stycznia 2019 r. i kolejne 15% od stycznia 2020 r.

Stanowisko zarządu naszej organizacji w sprawie strajku ZNP

Zarząd naszej organizacji związkowej popiera akcję strajkową w oświacie organizowaną przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w całej rozciągłości i zachęca wszystkich pracowników do udziału w referendum strajkowym w zakładzie pracy i udziału w strajku (przynajmniej 1-2 dni, według indywidualnych możliwości finansowych i psychicznych każdego z nas). Wydaje się nam, że każdy pracownik oświaty chętnie "przytuli" (jak mówią politycy) 1 tys. zł miesięcznie, o co występują nasi koledzy z ZNP. Postulaty nasze i ZNP nie wykluczają się wzajemnie. Może któremuś Związkowi uda się wywrzeć presję na Rząd RP i wywalczyć długo oczekiwane podwyżki wynagrodzeń. Nie wzięcie udziału w strajku - naszym lub organizowanym przez ZNP - zamyka drogę do narzekania w przyszłości na niskie wynagrodzenia. Nikt za nikogo nic nie załatwi. Związki zawodowe biorą na siebie jedynie obowiązki organizacyjne związane ze strajkiem. Strajkować musi każdy z nas! Bez tego nigdy nic nie osiągniemy!

Prawdziwym adresatem naszych postulatów jest Minister Edukacji Narodowej i Rząd RP, a nie dyrektorzy szkół, których z góry prosimy o wyrozumiałość, pomoc i współpracę. Fakt, że występujemy z roszczeniami do pracodawców, a nie do Rządu RP, to efekt wadliwego prawa w Polsce, przynajmniej jeśli chodzi o sferę budżetową.


Przewodniczący Zarządu - Aleksander Zawalich

Wycieczka 2019

Wycieczka
Sudety - Drezno - Praga - Zamek Książ

Zarząd Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Ostrołęce zaprasza wszystkich członków i sympatyków Organizacji na 6 - dniową wycieczkę pt. "Sudety - Drezno - Praga - Zamek Książ" w dniach 23 - 28 lipca 2019 roku (wtorek - niedziela). Ilość miejsc ograniczona (49 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają członkowie organizacji.

Całkowity koszt wycieczki (w tym ubezpieczenie i bilety wstępu):

• 700 zł od członka organizacji (dziecka, męża, żony, wnuczka);
• 850 zł od pozostałych osób, w tym osób jadących w zastępstwie członków organizacji.

Zapisy na wycieczkę przyjmujemy do 1 maja 2019 r. (środa) za pomocą: poczty internetowej: aleksanderzawalich@wp.pl lub telefonicznie za pomocą SMS na numer: 502 646 899. W treści zgłoszenia należy podać: imię i nazwisko, adres zameldowania z kodem pocztowym i PESEL (do ubezpieczenia/zameldowania). Wpłatę na wycieczkę można dokonać w dwóch ratach, przekazując środki na rachunek bankowy organizacji (PKO BP S. A. Oddział w Ostrołęce 09 1020 3802 0000 1802 0039 5327) z dopiskiem ”Wycieczka 2019"

I rata – w momencie zapisania się – 350 zł, (425 zł – osoby spoza organizacji);
II rata – do 1 lipca – 350 zł, (425 zł).

Program wycieczki można pobrać klikając w grafikę. Oryginalna grafika znajduje się w Galerii zdjęć z 2008 r. pn. "Nauczycielskie perygrynacje - o podróży w Sudety"

Aktualizacja. 10 marca br. 17 osób dokonało wpłaty I raty na wycieczkę.
Aktualizacja. 13 marca br. 30 osób dokonało wpłaty I raty na wycieczkę.
Aktualizacja. 18 marca br. 36 osób dokonało wpłaty I raty na wycieczkę. Zostało 13 wolnych miejsc.
Aktualizacja. 20 marca br. 45 osób dokonało wpłaty I raty na wycieczkę. Zostały 4 wolne miejsca.
Aktualizacja. 21 marca br. Wszystkie miejsca na wycieczkę zostały zajęte. Można zapisać się na listę rezerwową (bez dokonywania wpłaty).

Komunikat Sztabu Protestacyjnego z 29.01.2019 r.

KOMUNIKAT SZTABU PROTESTACYJNEGO
KRAJOWEJ SEKCJI OŚWIATY I WYCHOWANIA


Sztab Protestacyjno-Strajkowy KSOiW NSZZ „Solidarność”, na spotkaniu w dniu 29 stycznia 2019 r. w Warszawie, postanowił:

– powołać do 14 lutego regionalne sztaby protestacyjno-strajkowe,
– do 15 marca rozpocząć procedury wejścia w spór zbiorowy na poziomie placówek oświatowych (lub go kontynuować),
– oflagować placówki oświatowe zgodnie z decyzją regionalnych sztabów,
– zaapelował do sztabów regionalnych o podjęcie lokalnych akcji protestacyjnych,
– zdecydował o podjęciu działań informacyjnych skierowanych do rodziców, m.in. wysłać do mediów i instytucji „List do rodziców”.


Sztab postanowił także, że do czasu realizacji związkowych postulatów płacowych, przedstawiciele KSOiW NSZZ „S” będą brali udział w spotkaniach z MEN, jedynie w charakterze obserwatorów.

Więcej informacji na temat przebiegu akcji protestacyjnej można przeczytać na stronie internetowej Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania, którą można otworzyć z szarej belki nad panelem nawigacyjnym naszej strony.

Aktualizacja. 8 lutego br. minister Anna Zalewska skierowała do nauczycieli i dyrektorów szkół list, w którym poinformowała o wprowadzanych podwyżkach.

Więcej informacji na stronie MEN

Aktualizacja. 15 lutego br. Sztab Protestacyjno-Strajkowy KSOiW uznał propozycje p. minister za niewystarczające i podtrzymał zamiar organizacji akcji strajkowej w oświacie, według przedstawionego wyżej kalendarza.

Książka o ostrołęckiej "Solidarności"


Zapowiedź wydawnicza – książka o ostrołęckiej „Solidarności”


Na początku grudnia br. oddamy do rąk czytelników drugą już monografię poświęconą historii Oddziału w Ostrołęce Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Pierwsza – XXX lat Solidarności oświatowej w Ostrołęce (1980–2010) – ukazała się jesienią 2010 r. i była odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska oświatowego ostrołęckiej „Solidarności’. Obecna praca ukazuje dzieje całego Oddziału w Ostrołęce NSZZ „Solidarność”, której „Solidarność” oświatowa jest zaledwie częścią. Autorem obu monografii jest dr hab. Jan Mironczuk, który z racji swoich kompetencji naukowych i zawodowych zapewnił wysoki poziom merytoryczny opracowania.


Prezentowana praca składa się z 3 rozdziałów. W pierwszym przedstawiono strukturę Oddziału – od powstania Tymczasowej Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej w listopadzie 1980 r., poprzez I Walny Zjazd Delegatów Oddziału w maju 1981 r., kolejne WZDO po „odrodzeniu” w 1989 r., aż do wyników wyborczych w maju 2014 r.; naświetlono w nim też różne formy działalności Zarządu, zarówno jego sukcesy, jak i niedociągnięcia. Drugi rozdział został poświęcony funkcjonowaniu podstawowych komórek „Solidarności” – komisji zakładowych – zarówno w okresie 1980–1981, jak i po przełomie 1989 r. Ich mnogość w Oddziale (w najlepszych okresach ponad 60 i ponad 14 tys. członków) uniemożliwia opisanie każdej z nich. Starano się odtworzyć ich kolejne Zarządy – informacje o nich, głównie w formie obszernych zestawień tabelarycznych, umieszczono w aneksach. Ostatni, trzeci, rozdział odnosi się do udziału ostrołęckiej „Solidarności” w przełomowych wydarzeniach miasta i regionu, jak i samego kreowania rzeczywistości lokalnej; rozdział ten, inaczej niż wcześniejsze, posiada podział raczej problemowy niż chronologiczny. Tekst podstawowy pracy został wzbogacony tabelami, aneksami, notami biograficznymi, kalendarium, bibliografią oraz fotografiami i indeksem osobowym.
W pracy przybliżono, co oczywiste, bohaterów opisywanych zjawisk: przewodniczących Oddziału, członków jego Zarządu, w tym Prezydium, organizatorów i przewodniczących komisji zakładowych, również ich zarządów.
Książka liczy 300 stron i zawiera 31 zdjęć. W indeksie osobowym znajduje się ponad 1500 nazwisk osób - uczestników i świadków wydarzeń. Koszt wydania książki to 32 zł za sztukę. Zachęcamy osoby prywatne do zakupu książki poprzez wpłatę kwoty 32 zł na rachunek bankowy:

NSZZ Solidarność Region Mazowsze
ul. Wolska 47, 01-201 Warszawa
Nr rachunku: 76 1020 1013 0000 0102 0005 8719

z dopiskiem "KSIĄŻKA" i podaniem imienia i nazwiska.

Promocja książki odbędzie się w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce 12 grudnia 2018 r. o godz. 17.00. Zapraszamy!


Nie przewiduje się sprzedaży książki w innym trybie niż proponowana dobrowolna wpłata. Książka – dla osób prywatnych – będzie do odbioru w czasie promocji lub w ostrołęckiej siedzibie NSZZ „Solidarność” (Plac Bema 12), w drugiej połowie grudnia 2018 r. - po okazaniu dowodu wpłaty. Publikacja z pewnością sprawi radość, zarówno obecnym jak i dawnym członkom ostrołęckiej „Solidarności”. Można zamówić dowolną liczbę egzemplarzy. Telefon kontaktowy: 502 646 899.

Aleksander Zawalich

TEST COOPERA 2018Test Coopera dla wszystkich
16 września 2018 r.


W niedzielę, 16 września 2018 r. na stadionie miejskim w Ostrołęce odbył się się Test Coopera. Organizatorem imprezy był - podobnie jak w zeszłym roku - Uczniowski Klub Sportowy „CLAN” działający przy II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce. Patronem tego wydarzenia była m. in. nasza organizacja związkowa. Test polega na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Na zdjęciach zwycięzcy w towarzystwie organizatorów.
W trakcie imprezy odbył się bieg "Solidarności"


Wśród kobiet zwyciężyły:
I. Julia Bożomańska (2235 m), II. Elżbieta Bożomańska (2215 m), III. Magdalena Gadzała (1910 m),

a wśród mężczyzn:
I. Mirosław Wilkowski (3150 m), II. Norbert Dzięgielewski (3108 m) i III. Bartosz Gumkowski (2822 m).

Akcja protestacyjna 15 września 2018 r.

"CZERWONA KARTKA"
DLA MINISTRA EDUKACJI


Komunikat z obrad Rady KSOiW NSZZ „Solidarność” z 31 sierpnia 2018 r. w Warszawie

W imieniu Zarządu naszej organizacji związkowej zapraszam członków organizacji i osoby nie zrzeszone na akcję protestacyjną przed budynkiem MEN w Warszawie 15 września 2018 r. (sobota) o godz. 12:00. Zgłoszenia proszę kierować "smsem" na nr tel. 502 646 899. Wyjazd z Ostrołęki ok. godz. 8:30.

Najważniejsze postulaty akcji protestacyjnej:

1. Wzrost wynagrodzeń zasadniczych dla nauczycieli w wysokości 15 proc. od 1 stycznia 2019 roku.
2. Powiązanie systemu wynagrodzeń z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej.
3. Usunięcie z Karty Nauczyciela nowego przepisu dotyczącego oceny pracy nauczyciela.
4. Usunięcie zmian w ustawie Karta Nauczyciela dotyczących wydłużenia ścieżki awansu zawodowego nauczycieli.
5. Urlop dla poratowania zdrowia - przywrócenie wcześniej obowiązujących przepisów umożliwiających nauczycielom w pełni korzystanie z tego uprawnienia.Aktualizacja (15.09.2018 r.):

W akcji protestacyjnej uczestniczyło 8 członków naszej organizacji związkowej.
Kilka zdjęć z manifestacji można obejrzeć klikając w link:

Kliknij tu → Fotorelacja

/Zdjęcia: Adam Dąbkowski i Aleksander Zawalich/
Zaproszenie DEN 2018

ZAPROSZENIE

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zarząd naszej organizacji związkowej zaprasza członków organizacji i osoby towarzyszące do Teatru ROMA w Warszawie na musical "Piloci".

Przedstawienie odbędzie się w piątek, 5 października 2018 r. o godz. 19.00. Zarezerwowano 49 biletów. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz pierwszeństwo członków organizacji. Zbiórka uczestników planowana jest o godz. 15.00 na parkingu przy Parku Wodnym w Ostrołęce na ul. Witosa.


Warunkiem zgłoszenia jest dokonanie wpłaty w wysokości 60 zł (dzieci członka organizacji w wieku szkolnym - 60 zł, osoba towarzysząca - mąż, żona, koleżanka - pełna opłata w wysokości 120 zł), na rachunek organizacji (09 1020 3802 0000 1802 0039 5327) z tytułem "TEATR", do dnia 20 września 2018 r. i powiadomienie o tym przewodniczącego, telefonicznie - SMS na nr 502 646 899 lub pocztą internetową na adres: aleksanderzawalich@wp.pl

Więcej informacji o przedstawieniu na stronie Teatru ROMA

Wycieczka Beskid Żywiecki 21-26 lipca 2018


Kliknij tu → Film z wycieczki związkowej
21-26.07.2018 r. Beskid Żywiecki

/Mariusz R./


Kliknij tu → Fotorelacja

/Zdjęcia: Dorota Andrzejczyk, Marek Kulczyk, Robert Piątek, Sylwia Sobiech, Katarzyna Zalewska, Aleksander Zawalich/
IV Ostrołęcki Bieg PapieskiIV OSTROŁĘCKI BIEG PAPIESKI

W niedzielę, 8 kwietnia odbył się w Ostrołęce IV Ostrołęcki Bieg Papieski. Organizatorem biegu był Uczniowski Klub Sportowy „CLAN” działający przy II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce.

Bieg na dystansie 3000 m był wspaniałą okazją do popularyzacji najprostszej formy ruchu, promowania zdrowego stylu życia i integracji międzypokoleniowej. Pokonując ten dystans można było oddać hołd wielkiemu Polakowi, Świętemu Janowi Pawłowi II, Patronowi Miasta Ostrołęki, w związku z przypadającą w tym roku 4. rocznicą jego kanonizacji (27.04.2014 r.) oraz 13. rocznicą śmierci (02.04.2005 r.). Bieg zgromadził na starcie ponad 200 uczestników. Wśród darczyńców imprezy była także nasza organizacja związkowa, która ufundowała nagrody rzeczowe dla najlepszych członków NSZZ "Solidarność" biorących udział w biegu.

W kategorii kobiet nagrody otrzymały: Justyna Sokołowska i Marianna Grabowska, a w kategorii mężczyzn – Jerzy Grabowski i Mirosław Grzyb.

Zdjęcie przedstawia członków Związku podczas ceremonii dekoracji. Stoją od lewej: Aleksander Zawalich, Jerzy Grabowski – Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki, Justyna Sokołowska, Marianna Grabowska, Mirosław Grzyb i Janusz Kotowski - Prezydent Miasta Ostrołęki.


Kolonie letnie 2018 r.

KOLONIE LETNIE 2018


W związku z niewielkim zainteresowaniem koloniami we Włoszech Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze zaprasza dzieci członków Związku oraz dzieci rodziców niezrzeszonych w Związku, na kolonie letnie na Suwalszczyznę 8 - 19 lipca 2018 r. Pełny program kolonii znajduje się na stronie Sekcji Oświaty i Wychowania Regionu Mazowsze (zakładka na pasku u góry - "Sekcja Oświaty i Wychowania - Region Mazowsze") oraz w linku na końcu tej wiadomości. Zapisy dzieci członków Związku na kolonie powinny odbywać się poprzez podstawowe organizacje związkowe (istnieje wówczas możliwość ich dodatkowego dofinansowania, tel. 502 646 899).

Kolonie letnie na Suwalszczyźnie