26.09.2016
Nawigacja
· Strona główna
· Biuro organizacji
· Po co się zapisać?
· Jak się zapisać?
· Zasiłki stautowe
· Zebrania Zarządu
· Uroczystości
· Nasze Koła
· Władze organizacji
· Wybory 2014, 2010
· Odznaki związkowe
· Zaprosili nas
· Wycieczki
· Galeria
· Prawo
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
· Archiwum
Przykładowy regulamin ZFŚS
Rozdział II monografii organizacji
Zwiastun publikacji
Śr. wynagrodzenia nauczycieli w powiecie 2009 - 2015
Moja emerytura-kalkulator ZUS
Kalkulator ZUS
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 8
· Najnowszy użytkownik: Paulina
Statystyka
statystyka
DEN 2016

ZAPROSZENIE

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zarząd zaprasza członków organizacji i osoby towarzyszące na spektakl pt."Być jak Elizabeth Taylor". Przedstawienie odbędzie się w dniu 10 października 2016 r. (poniedziałek), o godz. 20.15 w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury przy ul. Inwalidów Wojennych 23. Zarezerwowano 52 bilety. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem zgłoszenia jest dokonanie wpłaty w wysokości 25 zł (45 zł osoba towarzysząca), na rachunek organizacji (09 1020 3802 0000 1802 0039 5327), do dnia 1 października 2016 r. i powiadomienie o tym przewodniczącego, telefonicznie - SMS na nr 502 646 899 lub pocztą elektroniczną na adres: aleksanderzawalich@wp.pl

"Być jak Elizabeth Taylor" - więcej informacji


20.09.2016 r. (21:50). Przedpłatę na spektakl dokonało już 34 osoby. Pozostało jeszcze 18 biletów.
21.09.2016 r. (22:20) Wykupiono już wszystkie zamówione bilety. Spróbujemy jeszcze trochę dokupić.
22.09.2016 r. (19:30) Udało nam się dokupić tylko 8 biletów. Wszyscy, którzy dokonali wpłaty do dnia dzisiejszego mają zagwarantowane bilety. Na liście rezerwowej znajdują się: Grzegorz Z. (II LO - 2 szt.) i Grażyna C. (Gimn. Nr 2 - 3 szt.).

Zebranie zarządu 13 września 2016 r.

ZEBRANIE ZARZĄDU /13 września 2016 roku/


We wtorek 13 września 2016 r. odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie zebranie zarządu naszej organizacji związkowej. Obecnych było 13 na 14 członków. W trakcie zebrania przedstawiono sprawozdanie z działalności komisji za ostatni okres, a także:

- Przyjęto w poczet członków NSZZ "Solidarność" 2 osoby.
- Przyznano cztery zapomogi socjalne.
- Wytypowano przedstawiciela do komisji konkursowej na dyrektora Szkoły Podstawowej w Olszynach (gm. Myszyniec).
- Postanowiono zakupić 50 biletów na spektakl teatralny pt. "Być jak Elizabeth Taylor" w Ostrołęckim Centrum Kultury 10 października br. Więcej na ten temat wkrótce.

Miło nam poinformować o przywróceniu przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce, do pracy na poprzednich warunkach, wszystkich nauczycieli ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łysych. Sześcioro nauczycieli dyplomowanych, w skandaliczny sposób, zostało zwolnionych z pracy we wrześniu ubiegłego roku.

Przewodniczący Zarządu - Aleksander Zawalich

Test Coopera 2016

Test Coopera dla wszystkich
17 września 2016 r.

W sobotę, 17 września br. na stadionie miejskim w Ostrołęce (ul. Witosa 1), odbędzie się Test Coopera. Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy „CLAN” działający przy II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce. Patronami tego wydarzenia są m. in. Janusz Kotowski - Prezydent Ostrołęki, Jerzy Grabowski - Przewodniczący Rady Miasta, Stanisław Kubeł - Starosta Ostrołęcki oraz Rada Oddziału w Ostrołęce NSZZ "Solidarność". Impreza rozpocznie się o godz. 9.00.

Test polega na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu w cięgu 12 minut. Regularnie przeprowadzany test powala ocenić kondycję fizyczną osób uczestniczących w próbie. Może stać początkiem aktywności fizycznej każdego z nas. Metoda pokonania dystansu - dowolna. Można biec, truchtać, maszerować, byleby pieszo. Program imprezy pobierzesz klikając w zaproszenie.

Przyjdź i pobij swój dotychczasowy rekord, a jeśli nie sprawdziłeś się wcześniej -
masz teraz świetną okazję, aby to zmienić. Nie zmarnuj szansy!

W trakcie imprezy, o godz. 13.00 odbędzie się bieg "Solidarności". Dla zwycięzców biegu ostrołęcka "Solidarność" ufundowała atrakcyjne nagrody. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w biegu.

Spotkanie integracyjne - 1 września 2016 r.
ZAPROSZENIA


Zarząd organizacji zaprasza na Mszę św.
w intencji Ojczyzny i NSZZ "Solidarność" w dniu 31 sierpnia br.
i na spotkanie integracyjne w dniu następnym.
Więcej w zaproszeniach znajdujących się w linkach poniżej.

MSZA ŚW.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

29.08.2016 r. (23.10). W terminie, na spotkanie zapisały się 92 osoby.

Wycieczka 2016

Wycieczka w Sudety i do Drezna

Zarząd Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Ostrołęce zaprasza wszystkich członków i sympatyków Związku na 5 - dniową wycieczkę w Sudety, w dniach 25 - 29 lipca 2016 roku (poniedziałek - piątek). Ilość miejsc ograniczona (49 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają członkowie Związku.

Całkowity koszt wycieczki:
700 zł od członka organizacji (dziecka członka Związku, męża, żony, wnuczka),
800 zł od pozostałych osób.

Zapisy na wycieczkę przyjmujemy do 1 czerwca 2016 r. (środa) za pomocą: poczty internetowej: aleksanderzawalich@wp.pl lub telefonicznie za pomocą SMS na numer: 502 646 899. W treści zgłoszenia należy podać: imię i nazwisko, adres zameldowania z kodem pocztowym i PESEL (do ubezpieczenia). Wpłatę na wycieczkę można dokonać w dwóch ratach, przekazując środki na rachunek bankowy organizacji (PKO BP S.A. Oddział w Ostrołęce 09 1020 3802 0000 1802 0039 5327) z dopiskiem ”Wycieczka 2016”.

I rata – do 1 czerwca – 350 zł
II rata – do 1 lipca – 350 zł

Program wycieczki - pod zdjęciem
Kolonie letnie 2016

KOLONIE LETNIE 2016

Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze zaprasza dzieci członków Związku oraz dzieci rodziców niezrzeszonych w Związku, na kolonie letnie w Muszynie (Beskid Sądecki), w lipcu i sierpniu br.

Pełny program kolonii znajduje się na stronie Sekcji Oświaty i Wychowania Regionu Mazowsze (zakładka na pasku u góry - "Sekcja Oświaty i Wychowania - Region Mazowsze") oraz w linku na końcu tej wiadomości.

Zapisy dzieci członków Związku na kolonie powinny odbywać się poprzez podstawowe organizacje związkowe (istnieje wówczas możliwość ich dodatkowego dofinansowania, tel. 502 646 899).

Kolonie letnie w Muszynie

Średnie wynagrodzenia nauczycieli 2015

Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli w 2015 r.
na poszczególnych stopniach awansu zawodowego
w szkołach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego


Poniżej publikujemy sprawozdania przekazane nam przez samorządy znajdujące się w zasięgu działania naszej organizacji związkowej za 2015 r. Sprawozdania z lat ubiegłych znajdują się w zielonym panelu obok zatytułowanym "Śr. wynagrodzenia nauczycieli w powiecie 2009 - 2015"


Powiat ostrołęcki  Miasto Ostrołęka Baranowo   Goworowo     Kadzidło     Krasnosielc  
Lelis Łyse Olszewo-Borki Rzekuń Troszyn


WYCIECZKA ZWIĄZKOWA 2014Kliknij tu → Fotorelacja z wycieczki do Zakopanego 2014


/Zdjęcia: Marek Kulczyk, Aleksander Zawalich/


Zapraszamy uczestników wycieczki do przesyłania swoich ciekawych zdjęć, które zamieścimy w galerii.

Spotkanie opłatkowe 2015 r.

SPOTKANIE OPŁATKOWE 2015

W piątkowe popołudnie 18 grudnia br. w Gimnazjum Nr 1 w Ostrołęce odbyło się spotkanie opłatkowe członków naszej organizacji związkowej. W spotkaniu wzięło udział około 120 osób. Gośćmi uroczystości byli: Ks. kan. Zdzisław Grzegorczyk - proboszcz parafii pw. Św. Antoniego w Ostrołęce oraz Pani Teresa Michalak - Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Z wiązanką kolęd wystąpił chór ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rzekuniu, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Majewskiej. W świątecznym nastroju życzyliśmy sobie wzajemnie samych radości w nadchodzącym 2016 roku. Jak zwykle bardzo smaczne były potrawy wigilijne przygotowane przez pracowników szkolnej stołówki. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali kalendarze ścienne.

Więcej zdjęć w Galerii

Akcja protestacyjna w Warszawie 14.10.2015 r.
AKCJA PROTESTACYJNA
Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność"
i Związku Nauczycielstwa Polskiego 14.10.2015 r.

W Dniu Edukacji Narodowej przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty. Członkowie NSZZ „Solidarność”oraz ZNP domagali się od Rządu zwiększenia nakładów na edukację, 9% waloryzacji wynagrodzeń nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, zaprzestania likwidacji/prywatyzacji szkół i zwolnień pracowników oświaty, poprawy warunków pracy oraz przywrócenia wcześniejszych emerytur dla nauczycieli.
W manifestacji wzięła udział także kilkunastoosobowa grupa członków naszej organizacji związkowej.


Kliknij tu → Fotorelacja z manifestacji
/Zdjęcia: Dorota Kubiak, Marek Kulczyk i Andrzej Piegutkowski/

W dniu poprzednim pięćdziesięcioosobowa grupa naszych członków obejrzała w Teatrze Roma spektakl "Mamma Mia". Łącznie tegoroczne obchody DEN można określić słowami - "przyjemne z pożytecznym".

Uroczystość odsłonięcia pomnika "Solidarności" 13.09.2015 r.

Uroczystość odsłonięcia pomnika "Solidarności"
w Ostrołęce 13 września 2015 r.

W niedzielę, 13 września 2015 r. w Ostrołęce odbyły się obchody 35-lecia powstania NSZZ "Solidarność". Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie pomnika "Solidarności" na Placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Inicjatorami budowy pomnika byli obecni na uroczystości posłowie na sejm I kadencji: Józef Gutowski i Tadeusz Godlewski oraz Edward Suchecki – przewodniczący zebrania upamiętnionego napisem na pomniku. Autorem projektu i wykonawcą pomnika jest Pan Wojciech Henrykowski.

Pomnik został ufundowany przez członków NSZZ "Solidarność" i NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". W uroczystościach rocznicowych wzięli udział m. in. członkowie Związku, parlamentarzyści, przedstawiciele ostrołęckiego samorządu.

Po mszy świętej oraz odsłonięciu i poświęceniu pomnika przez Biskupa Łomżyńskiego – Janusza Stepnowskiego, w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta akademia. Na scenie wystąpił zespół folklorystyczny „Kurpianka” z Kadzidła oraz ostrołęczanin Piotr Grzyb w wiązance piosenek bardów „Solidarności”. Za zasługi dla Związku członkowie „Solidarności” oraz organizacje związkowe - skupione w ostrołęckim oddziale „Solidarności" - otrzymali pamiątkowe statuetki, ufundowane przez Region Mazowsze. Obchody zakończyły się spotkaniem uczestników w sali kameralnej OCK.


Zdjęcia z uroczystości

Film z uroczystości
/Autor: Grzegorz Kutermankiewicz/

Wygenerowano w sekund: 0.02 - 29 zapytań MySQL 559,713 unikalnych wizyt